bg iconНачало » За всеки » Спорт » Григор Димитров срази Джокович
Григор Димитров срази Джокович
08 Май 2013 16:51:00    |    1318    |    Коментари: 0
pic

Григор Димитров победи лидера в световната ранглиста Новак Джокович в мач от втори кръг на турнира в Мадрид. Българинът отстрани сърбина след успех със 7:6, 6:7, 6:3. Това е първата победа от 3 опита на Димитров над Джокович.
В тайбрека на първия сет Димитров изоставаше с 4:6, но спаси два сетбола и след две поредни точки спечели първата част. Във втория сет лидерът в ранглистата Джокович изкълчи глезена си при резултат 4:2 в полза на българина и поиска намеса на физиотерапевта. След кратка почивка той заигра по-силно, а българинът получи схващане на глезена при 5:5. Накуцвайки, Григор Димитров загуби с 6:7 (7:9 в тайбрека) втория сет. В третия поведе с 5:3, за да затвори сета и мача с 6:3.
В следващия кръг българският тенисист ще играе срещу швейцареца Станислас Вавринка или Сантиаго Хиралдо от Колумбия.